Wycieczka do Krakowa dla obywateli Ukrainy

W dniu 15 maj 2023 r. uczestnicy projektu "Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy - Gmina Kłobuck" wzięli udział w wycieczce do Krakowa.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić kulturalną stolicę Polski i zobaczyć jej najciekawsze zabytki oraz poznać historię miasta. Dzięki pięknej pogodzie udało się przespacerować Drogą Królewską, zobaczyć Kościół Mariacki i w samo południe wysłuchać hejnału. Uczestnicy zwiedzili również Zamek Królewski wraz z Katedrą na Wawelu i Dzwon Zygmunta. Jedną z głównych atrakcji cieszących najmłodszych uczestników wycieczki było zobaczenie Smoka Wawelskiego.

Po aktywnym zwiedzaniu udało się wygospodarować czas wolny podczas którego większość uczestników wybrało się do Sukiennic by zakupić pamiątki. Nasi przyjaciele z Ukrainy byli bardzo zadowoleni ze zwiedzania i możliwości poznania jednego z najstarszych miast w Polsce.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX. Włączenie społeczne, Działanie 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.10. Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – tryb nadzwyczajny.

Galeria

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.