Kłobuckie Centrum Usług Społecznych

Opis projektu

Kłobuckie Centrum Usług Społecznych to projekt, który był realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku w okresie od 1 października 2018 r. do 30 marca 2021 r. Był próbą utworzenia na terenie Gminy Kłobuck kompleksowego i zorganizowanego systemu wsparcia rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Proponowane w ramach projektu działania przyczyniły się do podniesienia jakości i dostępności usług wsparcia rodziny wg. określonego standardu, których nie udałoby się zrealizować bez wsparcia finansowego z zewnątrz. Projekt zakładał relizację celów poprzez utworzenie systemu wsparcia i rozwoju asystentury rodzinnej i innych form pracy z rodziną oraz placówki wsparcia dziennego "Kłobuś'.

Uczestnicy projektu mogli skorzystać z szerokiego wachlarza dostępnych specjalistów: psychoterapeuty, psychiatry, mediatora, interwenta kryzysowego, trenera ds. budżetu. Z kolei dla dzieci, oprócz zabaw i pomocy naukowej w ramach działalności placówki wsparcia dziennego "Kłobuś", świadczone były usługi w postaci korepetycji z języka angielskiego, zajęć robotyki, tańca, taekwondo czy też wycieczek do parków rozrywki i innych atrakcyjnych miejsc. Stałym elementem działań projektowych była organizacyja cyklicznych imprez strategicznych dla uczestników projektu (gwiazdka, Dzień Dziecka, święta wielkanocne).

W okresie realizacji projektu wsparciem zostały objęte 204 osoby. Całkowita wartość projektu wyniosła 725 625,00 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 674 831,25 zł.

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.