Ogólnopolska Karta Seniora w Gminie Kłobuck

Inauguracja

15 maja 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Kłobuck.

Spotkanie poprowadziła Pani Olga Skwara, Dyrektor MOK Kłobuck, która uroczyście przywitała zaproszonych gości i przybyłych Seniorów.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Manko - Głos Seniora, Pan Marek Pilch, przedstawił zasady działania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Na ręce Burmistrza Kłobucka, Pana Jerzego Zakrzewskiego, wręczył certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom.

Pan Burmistrz wręczył pierwsze Karty Seniora mieszkańcom Gminy Kłobuck.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne Zespołu Piosenki Biesiadnej "Czerwone Róże" oraz Zespołu Tańcu Orientalnego "Yasmin".

Po części oficjalnej dla Seniorów został przygotowany poczęstunek, a także punkt przyjmowania wniosków dla Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Ogólnopolska Karta Seniora

Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej glosseniora.pl.

Wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kłobucku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Karta wydawana jest na miejscu. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat Karty oraz innych działań w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom znajdą Państwo na stronie Głosu Seniora.

Galeria

Pliki do pobrania

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.